خانه / اخبار / اعلام نتیجه نهایی انتخابات شورای شهر تهران سه شنبه/ شمارش آرا هنوز به اتمام نرسیده

اعلام نتیجه نهایی انتخابات شورای شهر تهران سه شنبه/ شمارش آرا هنوز به اتمام نرسیده

shoraha01محمد جواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اخبار برخی از سایتها در خصوص اعلام نتیجه نهایی انتخابات شوراها گفت: برخی از سایت ها بر اساس سیاست های خود گمانه زنی هایی را از نتایج نهایی شوراها اعلام کردند اما هنوز شمارش آرا در تهران در همه شعب به اتمام نرسیده است.

وی با بیان اینکه ۱۷۰۰ نفر در  تهران برای تصاحب ۳۱ کرسی شورای شهر در رقابت هستند گفت: پس از آن که شمارش آرا در شعب به اتمام رسید نتایج در مناطق تجمیع می شود و آن زمان است که گزارش های  اولیه انتخابات شورای شهر تهران توسط هیات نظارت اعلام می شود.

کولیوند با بیان اینکه می توان نتایج تجمیع اولیه انتخابات شوراها را امشب اعلام کرد، گفت: اما گزارش نهایی روز دوشنبه و یا سه شنبه اعلام می شود.

وی در خصوص اعتراض کاندیداها به نتایج آرا گفت: از زمان ابلاغ نتایج آرا توسط فرماندار تهران به مدت دو روز فرصت شکایت است و بر اساس قانون تا ۱۵ روز نیز مستندات بررسی و پاسخ شاکیان داده می شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پاسخ به این سئوال که کدام شعب آرای شان شمارش شده است، گفت: تمامی شعب آرای شان در حال شمارش است ولی معمولا صندوقهایی که آرای کمتری دارند زودتر رای های شان شمارش می شود. به طور مثال صندوقی که در حاشیه تهران قرار دارد و ۸۰۰ رای در آن ریخته شده خیلی زود به اتمام می رسد اما ما خط کشی نکرده ایم و تمامی شعب در حال شمارش آرای شان هستند و معمولا سه روز برای اعلام نتایج نهایی زمان لازم داریم.

About سایت انتخابات

این را هم بخوان

نتایج انتخابات شوراها امشب نهایی می شود

سعید احمدی شهرکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شمارش آرا تمامی صندوقهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *