خانه / حامیان / حامیان دکتر محمد باقر قالیباف / نظر تهرانی‌ها درباره هشت نامزد ریاست جمهوری

نظر تهرانی‌ها درباره هشت نامزد ریاست جمهوری

khabartv1
.
.
نظر تهرانی‌ها درباره هشت نامزد ریاست جمهوری/ اختلاف معنادار قالیباف با سایر کاندیداها
در نظرسنجی که از سوی مرکز افکار سنجی خبرگزاری مهر درباره انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است، اقبال مردم به نامزدهای هشتگانه انتخابات چنین است: محمد باقر قالیباف ۳۵٫۸ درصد، سعید جلیلی ۱۱٫۵ درصد، ولایتی ۸٫۳ درصد، حداد عادل ۶٫۹ درصد، محسن رضایی ۶٫۵ درصد، عارف ۳٫۳ درصد، حسن روحانی ۲٫۵ درصد و سید محمد غرضی کمتر از یک درصد.

به گزارش مرکز افکارسنجی خبرگزاری مهر، در جدیدترین نظرسنجی این مرکز که در هفته اول خرداد ماه پس از اعلام اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده با نمونه آماری ۱۵۰۰ نفر از جامعه آماری افراد ۱۸ سال به بالا از اقشار مختلف اجتماعی ساکن مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ با مصاحبه رو در رو در پنجاه میدان و محله انجام داده است، نشان می دهد که رویکرد تهرانی ها به پی گیری اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری در روزهای آغاز تبلیغات کاندیداها رشد محسوسی داشته است.

در جدول ذیل میزان رشد درصد فراوانی پی گیری اخبار مربوط به انتخابات در دو مقطع زمانی با فاصله یک هفته آورده شده است.

از حیث منابع کسب اخبار انتخابات، صدا و سیما با ۵۴٫۱ درصد فراوانی  همچنان در صدر قرار دارد. روزنامه ها با ۱۷٫۶ درصد شبکه های ماهواره ای با ۱۲٫۲ درصد، اینترنت با ۹٫۳  درصد، دوستان و آشنایان و خانواده با ۶٫۳ درصد به ترتیب در مراحل بعدی قرار می گیرد.

 از نظر پاسخگویان گروه های سیاسی مورد حمایت مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بدینقرارند: اصول گرایان با ۲۶٫۳ درصد، اصلاح طلبان با ۲۳٫۸ درصد، طرفداران دولت با ۸٫۳ درصد و نامزدهای مستقل با ۱۸٫۴ درصد؛ (۳۰٫۲درصد نمی دانم و ۲٫۹ بی پاسخ) در این مقطع زمانی مورد حمایت «تهرانی‌ها» قرار دارند. یک سوم افراد نیز در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

آراء پاسخگویانی که « قطعا» یا «به احتمال زیاد» در انتخابات شرکت می کنند به نامزدهای مختلف چنین است: محمدباقر قالیباف ۳۵٫۸ درصد، سعید جلیلی ۱۱٫۵ درصد، ولایتی ۸٫۳ درصد، حداد عادل ۶٫۹ درصد، محسن رضایی ۶٫۵ درصد، عارف ۳٫۳ درصد، حسن روحانی ۲٫۵ درصد و سید محمد غرضی کمتر از یک درصد. ۲۲٫۶ درصد هم پاسخی نداده اند.

About انتخابات یازدهم

این را هم بخوان

Watch and Download Full Movie Mother’s Day (2016)

Mother’s Day (2016) HD Director : Garry Marshall. Writer : Tom Hines, Anya Kochoff, Lily …

دارای یک نظر

  1. چرا دروغهایی مینویسید که خیلی تابلو هستند یعنی رای حسن روحانی و عارف از ملیجک هم کمتر است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *